Cena celkem s DPH
0 Kč
| Latinský název | Juniperus indica |
| Hmotnost | 20 g |
| Účinek | Očista / Posilující / Léčebný / Šamanismus / |
| Vůně | jemně dřevitá, pryskyřičnatá velmi příjemná, která jen mírně připomíná naše jalovčinky |
| Země původu | Nepál |
| Způsob spalování |
Jalovec himálajský – plody pro vykuřování
Jalovec himálajský (Dhu-pi) roste ve vysokohorských oblastech Himaláje v nadmořských výškách 3 000–6 000 m n. m., kde vytváří rozsáhlé porosty. V tibetské tradici jsou tato místa považována za domov bohů a samotný jalovec je uctíván jako posvátný strom.
Jeho plody patří mezi nejvýznamnější vykuřovadla tibetského buddhismu. Po staletí se používají při náboženských obřadech, šamanských rituálech, ranních púdžách, meditacích, recitaci manter, očistných obřadech i obřadech na rozloučenou se zesnulými. Tradičně jsou spojovány s očistou prostoru, duchovní ochranou a prohloubením meditace.
Při vykuřování uvolňují jemně dřevitou, pryskyřičnou a velmi příjemnou vůni, která jen lehce připomíná aroma evropského jalovce. Plody se často spalují společně s větvičkami himálajského jalovce, čímž vzniká bohatší a intenzivnější vonná kompozice.
Vykuřování himálajským jalovcem je tradičně spojováno s vytvořením posvátné atmosféry pro meditaci, modlitbu, duchovní praxi a očistu prostoru. Jeho vůně symbolicky přenáší do tichých horských oblastí Himaláje, odkud pochází jedna z nejstarších vykuřovacích tradic světa.