BOROVICE SIBIŘSKÁ - fosilní pryskyřice

Novinka
Latinský název Pinus sibirica
Hmotnost 20 g
Účinek Šamanismus / Posilující / Očistný /
Vůně jemně pryskyřičnatá, nasládle dřevitá
Země původu Rusko - Sibiř
Způsob spalování

skladem
199 Kč

Borovice jsou poměrně vysoké majestátné stromy od těch nejstarších dob považovány za posvátné, symbolizují sílu, dlouhověkost, houževnatost a schopnost znovu povstat a pokračovat v cestě. Svou povahou jsou mnohdy tajemné až magické, lidé věřili v její ochranné účinky, dokáže pročistit prostory od negativních sil, rozptýlit melancholii a smutek, zklidnit a zharmonizovat, přinést pocit důvěry a sebedůvěry, víru ve své vlastní schopnosti.

Vždy se také používala jako významný medicínský prostředek, dokáže zahubit choroboplodné zárodky, posílit plíce i srdce, dodat vitalitu a aktivovat samoléčebné procesy.

Je vhodná při respiračních nemocech, rýmě a nachlazení, neboť její vůně prohřívá, uvolňuje dýchací cesty, působí antisepticky, pryskyřice se spalovala na podpoření prokrvení tkání a posílení neduživých lidí, v severní Africe věří, že zahání duchy nemocí, 

Tato pryskyřice může být stará stovky až tisíce let, zachovala si proto svou ušlechtilou, pryskyřičnatou, sladce dřevitou lesní vůni.

Na Sibiři je sbírána místními obyvateli a spalována pro ochranu před zlými duchy, očištění prostoru a posílení dobrých energií.

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat