Vykuřovací prášek - NADO POIZOKHANG SANG

Novinka
Hmotnost 150 g
Účinek Očistný / Harmonizující / Obětina / Spirituální /
Vůně dřevitá, kořenitě bylinná a svěže pryskyřičnatá
Země původu Bhútán
Způsob spalování

skladem
350 Kč

Pálení obětních vykuřovadel má v Himálaji velmi dlouhou historii. Již staří šamani - bönpové pálili mnoho různých kuřidel a tato tradice přecházela postupně i do buddhistické praxe. Jako hlavní důvod bylo obětování božstvům, ochrana před zlými duchy a démony, očistění prostoru i vlastní karmy, karmy všech svých blízkých, všech cítících bytostí. 

Velmi často se spalují jalovcové větvičky, jimž se říká sang, ovšem toto slovo označuje vykuřovadla obecně, ale i konkrétní vykuřovací směs, hrubě namletou a obsahující více složek, často smísených, podobně jako u vonných tyčinek,  podle velmi starých receptů.

Tato vzácná směs byla vyrobena v ženském klášteru Khachoe Ghakyil Ling jako obětinu Nágům, kteří jsou považováni za ochránce pokladů a starověkého učení, nositelé moudrosti. Pro Buddhistické mnišky také symbolizují možnost osvícení i pro ženy již v tomto životě. Směs má také výrazné očistné účinky.

 NADO POIZOKHANG SANG patří mezi nejvíce tradiční prastaré klasické recepty na výrobu vonného prášku sang. Základ tvoří dvě nejvýznamnější vykuřovadla Himaláje, jalovec a pěnišník, doplnění o květy barvířky a jehlice vysokohorských borovic. Tato směs má nesmírně silný očistný a duchovní účinek, zapalujte s nejvyšší úctou a pokorou.

Vůně při spalování je výrazně dřevitá, kořenitě bylinná a omamně pryskyřičnatá

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat