KADIDLO Somálsko, černé

Latinský název Boswellia thurifera
Hmotnost 20 g
Účinek Očistný / Posilující / Relaxační / Spirituální /
Vůně netypická, sladce balzamická, jemně zemitá s tóny myrhy
Země původu Somálsko
Způsob spalování

skladem
89 Kč

Různé druhy kadidlovníku z čeledi březulovitých, rostoucích především v Arábii, Jemenu, Ománu, Somálsku, ale i v Indii, produkují nejznámější a nejproslulejší pryskyřici – kadidlo, zvané též olibanum.

Jeho užití spadá do nejstarších egyptských kultur a v průběhu dalších tisíciletí se stalo tím nejdůležitějším vykuřovadlem. Nesmělo chybět při žádných náboženských či světských obřadech a rituálech. Je signováno Slunci a má téměř univerzální použití, symbolizuje mužskou složku.

Patří mezi nejúčinnější čističe atmosféry jak na duchovní i fyzické úrovni, má silné dezinfekční účinky, vytváří pocit průzračnosti, zbožnosti, čistoty a klidu. Staví most mezi fyzickou a duchovní rovinou bytí, říká se, že s jeho vůní můžete poznat Boha. Jedná se o silný stimulant lidského ducha, snižuje stres, uvolňuje napětí, je vhodným doprovodem modliteb a meditací, rozšiřuje vědomí. Sorta somálského kadidla, nazývaná jako žlutéči zlatavé patří k tomu nejlepšímu z místní nabídky.

Černé kadidlo - jedná se o zvláštní druh kadidla, keré produkují stromy pouze v některých oblastech, vyznačuje se tmavě hnědou až černou barvou s poněkud netypickou, jemně zemitou vůní, s tóny myrhy.

 

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat