ŠENG Tibet, kov

Hmotnost 508 g
Průměr 15 cm
Země původu Nepál

skladem
1 399 Kč

Šeng je velice starobylý a dá se říci že i nejvýznamnější a nejvíce účinný zvukový nástroj, pocházející z Tibetu. Jeho existence byla dlouhou dobu Evropanům tajena a skryta, za hlavní důvod se považuje především potřeba jisté obezřetnosti, zkušenosti a poučení při práci s ním.

Stejně jako například tibetská mísa nebo tingšá činelky, nevytváří se kvalita zvuku pouze samotným nástrojem, úderem či ťuknutím do něj, nýbrž zvuk samotný je také nositelem a přenašečem věcí zřejmých i skrytých, vědomého i podvědomého, záměrného i nechtěného, jež do vytvořeného zvuku vtěluje člověk, který příslušný nástroj rozeznívá. Proto bychom měli s šengem pracovat pouze s čistou myslí, s těmi nejlepšími záměry, zcela vyrovnaní a připraveni nést následky všech svých skutků, bez vedlejších či postranních špatných úmyslů a kalkulací, v tichosti, klidu a pokoře, beze spěchu a s nejvyšší mírou trpělivosti, pochopením a empatií.

Šeng rozezníváme tak, že symbol nekonečného provazu s koženým řemínkem držíme v dlani a palcem s ukazovákem kontrolujeme údery dřevěného srdce o tělo šengu. Šeng držíme vždy v pravé ruce. Ke hře dostačuje jeden šeng, obecně se ale pro práci s energií a zvukem, k zvýšení účinku používají šengy dva, v každé ruce se pak drží jeden.

Upozorňujeme, že se nejedná o klasický hudební nástroj, ale o rituální předmět, který je schopen vydávat zvuk.

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat