Vykuřovací prášek - SAN SHENG, Huitong

Hmotnost 30 g
Vůně zemité animální tóny spojené s bylinými a dřevitými, jemně pižmovité s kouřovými
Země původu Čína

skladem
699 Kč

Tradice používání vykuřovacích prášků pochází z dálného východu, především z Číny, Koreje, Mongolska a Japonska.

Ovšem podobně jako u tyčinek, mistry ve výrobě prášků se stali Číňané, Japonci jejich umění  později převzali.

Jedná se o velmi složité kompozice jemně rozemletých vykuřovadel, jež se formují do speciálních razítek a nechávají se prohořívat.

Firma Huitong sahá pro recepty vykuřovacích prášků do dávné čínské historie, v textech starobylých dynastií nachází recepty těch nejproslulejších a nejvíce oblíbených vůní oné doby.

Ty se pak vznešeně vznášely na císařských dvorech, kde vytvářely ušlechtilou, povznášející, lehce okouzlující aristokratickou atmosféru vytříbeného vkusu, jemných mravů a neokázalého luxusu.

 

Použití

1. Vykuřovací mističku naplňte speciálním popelem z rýžových plev, nebo z poloviny pískem a na něj nasypejte vrstvu popela

2. Na vrstvu popela položte formu.

3. Lžičkou ze sady k vykuřovacím práškům nasypejte do formy prášek, špachtlí jej do razítka naformujte – nepěchujte. Při sypání prášku dávejte pozor, aby jste nepohnuli s formou.

4. Jakmile drážku zaplníte, velmi opatrně formu nadzvihněte, zbytek prášku vraťte do dózy.

5. Zápalkou zapalte jeden konec zformovaného tvaru. “Cestička“ vytvořená z prášku dlouhou dobu prohořívá.

Po dohoření můžete zbylý popel jemně rozprostřít po povrchu a utvářet tak další vrstvu.


 

SAN SHENG -  jedná se o poměrně těžkou kompozici, jak ve vůni, tak v jejím uchopení, setkávají se zde zemité a animální tóny, bylinné s dřevitými, jemně pižmovité s kouřovými.

Je to jako starý kouzelník, který zná svou moc, ale již ji nepotřebuje využívat, je to dotek tajemna, spojení síly a moudrosti, spojení zkušenosti a prožitku.

Zapalujte, pokud chcete probudit svého vnitřního rádce, pochopit hluboká mystéria bytí, spojit je bez velké pompéznosti s každodenní existencí.

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat