Vykuřovací prášek - QIAN HE, Huitong

Hmotnost 30 g
Vůně vznešeně jemná, vytříbená, s tóny orlářkového dřeva
Země původu Čína

skladem
799 Kč

Tradice používání vykuřovacích prášků pochází z dálného východu, především z Číny, Koreje, Mongolska a Japonska.

Ovšem podobně jako u tyčinek, mistry ve výrobě prášků se stali Číňané, Japonci jejich umění  později převzali.

Jedná se o velmi složité kompozice najemno rozemletých vykuřovadel, jež se formují do speciálních razítek a nechávají se prohořívat.

Firma Huitong sahá pro recepty vykuřovacích prášků do dávné čínské historie, v textech starobylých dynastií nachází recepty těch nejproslulejších a nejvíce oblíbených vůní oné doby.

Ty se pak vznešeně vznášely na císařských dvorech, kde vytvářely ušlechtilou, povznášející, lehce okouzlující aristokratickou atmosféru vytříbeného vkusu, jemných mravů a neokázalého luxusu.

 

Použití

 

1. Vykuřovací mističku naplňte speciálním popelem z rýžových plev, nebo zpoloviny pískem a na něj nasypejte vrstvu popela

2. Na vrstvu popela položte formu.

3. Lžičkou ze sady k vykuřovacím práškům nasypejte do formy prášek, špachtlí jej do razítka naformujte – nepěchujte. Při sypání prášku dávejte pozor, aby jste nepohnuli s formou.

  Jakmile drážku zaplníte, velmi opatrně formu nadzvihněte, zbytek prášku vraťte do dózy.

4. Zápalkou zapalte jeden konec zformovaného tvaru.

  “Cestička“ vytvořená z prášku dlouhou dobu prohořívá. Po dohoření můžete zbylý popel jemně rozprostřít po povrchu a utvářet tak další vrstvu.

 


 

QIAN HE -  vznešeně jemná, vytříbená a nenásilně luxusní vůně se skromně zahalenými tóny orlářkového dřeva, jako v hedvábí zabalená vzácná soška, u níž musíme pochopit její tajemství a docenit hodnotu jemnými doteky beze spěchu a s trpělivostí.

Zapalujte, pokud chcete klidnou meditací ztišit svou mysl, ponořit se do vrstev vůní a rozlišením jejích vrstev bystřit své vědomí, pokud chcete pochopit, že krása a vznešenost není viděná na první pohled, že pouze soustředění a pochopení nám přinese hluboké prožitky poznání.

Nevíte jméno nebo heslo?
Jste tu poprvé? Vytvořte si účet!