NAGARMOTHA

Hmotnost 20 g
Účinek Uklidňující / Relaxační / Magie /
Vůně jedinečná meditační vůně, silná, sladce příjemná, magická, omamná
Země původu Indie
Způsob spalování

skladem
79 Kč

Zelenošáchor, nebo také cyperus, je nazývána subtropická, plevelnatá rostlina, pocházející patrně z Indie, ale již v dávnověku rostoucí v středozemním pásmu a vyskytující se prakticky v celé euroasijské oblasti středního teplého pásma.

Čínsky se nazývá Xiangfu, kde Xiang znamená označení pro silně, velice příjemně vonící látku. Indové mají pro aromatický kořen této rostliny jméno Mustaka, stejně jako Arabové, kde je mimo léčebnou praxi používán hlavně jako vykuřovadlo. Znali jej již staří Egypťané, kteří jej přidávali jako důležitou přísadu do proslavené směsi kyphi. V Indii tvoří nagarmotha nedílnou součást téměř všech vonných tyčinek. Také se používá v magické praxi Vashikarana, prastarém indickém kouzelnickém umění, kde má za úkol přilákat zejména milovanou osobu a upevnit milostné kouzlo.

V Indii, odkud také toto vykuřovadlo pochází, se tradičně kořen šáchoru napouští vlastním, a jinými vonnými oleji, pro zvýraznění vůně a účinku, v této podobě se používá jako přísada do tyčinek i vykuřovacích směsí. Takto posiluje naši nervovou soustavu, přináší klid a porozumění, zbavuje stresu, v milostné magii dokáže přivolat člověka, po kterém toužíme ,upevňuje partnerské vztahy, otevírá brány k esoterickým naukám.

Jedná se o jedinečnou meditační vůni, vhodnou zejména pro ty, kdož inklinují k východním filozofickým a náboženským směrům.

Vůně Nagarmothy je přesně to, co si představíme pod pojmem typická indická vůně. Snoubí v sobě sladké, orientální tóny, s kořenitými doteky a květinovým základem.

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat